• czerna2.jpg
  • czerna1.jpg
  • chaber.jpg
  • odra.jpg
  • rzepak.jpg
Start
sobota, 11 lipca 2020
ŚWIĘTO NIEPODLEGŁOŚCI W SZKOLE PODSTAWOWEJ IM. KEN W NIELUBI Drukuj
piątek, 08 listopada 2019
W Szkole Podstawowej w Nielubi godnie uczczono 101. rocznicę odzyskania niepodległości przez Polskę.

Z tej okazji uczniowie klas VI – VIII wzięli udział w turnieju klas w ramach międzyprzedmiotowego projektu edukacyjnego „Święto Niepodległości”. 

Celem projektowego turnieju było rozwijanie poczucia przynależności do społeczności patriotycznej, kształtowanie prawidłowych postaw wobec ojczyzny oraz wpajanie szacunku do polskich symboli narodowych. Zmagania starszych kolegów obserwowali uczniowie klas młodszych.

Turniej rozpoczął się od zaprezentowania i omówienia treści wykonanych przez uczestników plakatów pt. „Kocham Cię Polsko”. Kolejną konkurencją było przedstawienie scenek z historii Polski. I tak, na scenie można było obejrzeć postrzyżyny u Piasta, chrzest Polski, zjazd gnieźnieński, rozbiory Polski oraz Powstanie Warszawskie. Następnie reprezentanci klas recytowali wiersze o miłości do ojczyzny. Na zakończenie śpiewano piosenki i pieśni patriotyczne. Zwycięzcami zostali uczniowie klasy VI „a”. Brawo!

Udział w turnieju w ramach międzyprzedmiotowego projektu edukacyjnego „Święto Niepodległości” był dla całej społeczności szkolnej cenną lekcją patriotyzmu.

GALERIA ZDJĘĆ
 
 
Top! Do góry