• czerna1.jpg
  • odra.jpg
  • chaber.jpg
  • czerna2.jpg
  • rzepak.jpg
Start
niedziela, 05 lipca 2020
XX EDYCJA TURNIEJU „Z PODWÓRKA NA STADION O PUCHAR TYMBARKU” Drukuj
środa, 06 listopada 2019
Dnia 29.10.2019 r. grupa chłopców ze Szkoły Podstawowej im. św. Floriana w Brzegu Głogowskim uczestniczyła w kolejnych eliminacjach turnieju piłkarskiego „Z Podwórka na Stadion o Puchar Tymbarku”. Ten turniej organizowany jest od 19 lat. Są to największe rozgrywki piłkarskie dzieci  w Polsce i w Europie, w których do tej pory wzięło udział ponad 2 miliony dziewcząt i chłopców z całego kraju. Zakończenie turnieju jest wyjątkowe, bo mecze finałowe rozgrywane są na Stadionie PGE Narodowym w Warszawie. Zdobywcy Pucharu Tymbarku uczestniczą w niezapomnianych piłkarskich wydarzeniach i odwiedzają najwspanialsze i największe stadiony piłkarskie w Europie oraz oglądają w akcji gwiazdy światowego futbolu. Dotychczasowi triumfatorzy turnieju odwiedzili m.in. takie stadiony jak: Imtech Arena w Hamburgu, Wembley, Camp Nou, Santiago Bernabeu, San Siro, Amsterdam ArenA, Stadion Energa w Gdańsku, czy PGE Narodowy. Organizatorem całego wydarzenia jest Polski Związek Piłki Nożnej, a głównym celem jest popularyzacja aktywnego stylu życia wśród uczniów szkół podstawowych, wyłanianie piłkarskich talentów oraz spełnianie dziecięcych marzeń.

Do tegorocznych eliminacji powiatowych w kategorii U-12 zostało zgłoszonych sześć zespołów: Football Academy Głogów, SMS Chrobry Głogów, TEST Przedmoście, SP Białołęka, Chrobry Głogów 2009 oraz nasza drużyna. W zespole Szkoły Podstawowej im. św. Floriana w Brzegu Głogowskim znaleźli się uczniowie: Szymon Pilarski, Maciej Muszka, Bartosz Kanicki, Mikołaj Michalak, Nikodem Kołaczyński, Miłosz Boczula, Filip Jagielski, Bartosz Kaleta, Marcel Androszczuk, Nasza drużyna rozegrała cztery spotkania. Mecz z drużyną SMS Chrobry Głogów zakończył się nasza przegraną, z drugą drużyną klubu Chrobry Głogów przegraliśmy 1-2, natomiast w meczu z SP Białołęka odnieśliśmy zwycięstwo 1-0 po bardzo zaciętej walce, podobnie z zespołem Football Academy – wygrywając 4-0.

Cały turniej obfitował w świetne akcje piłkarskie. Nie brakowało sportowych emocji oraz okazji do podniesienia piłkarskich umiejętności.  Reprezentacja naszej szkoły pokazała się z bardzo dobrej strony pod kątem sportowym oraz wzorowego zachowania na tego typu imprezie.

Galeria zdjęć
   
 
 
Top! Do góry