• chaber.jpg
  • czerna2.jpg
  • czerna1.jpg
  • odra.jpg
  • rzepak.jpg
Start
niedziela, 05 lipca 2020
WYCIECZKA EDUKACYJNA DO WAŁBRZYCHA W RAMACH PROJEKTU UNIJNEGO "EDUKACJA DZIECKA KLUCZEM DO SUKCESU" Drukuj
czwartek, 31 października 2019
W dniu 28 października 2019 r. uczniowie z klas V - VIII Szkoły Podstawowej im. św. Floriana w ramach projektu „Edukacja dziecka kluczem do sukcesu” wybrali się na wycieczkę edukacyjną do Parku Nauki i Techniki ExploraParu w Wałbrzychu.

W ExploraPark uczniowie brali udział w zajęciach edukacyjnych, podczas których w przystępny i zrozumiały sposób przedstawione zostało twierdzenie Pitagorasa. Mieli również okazję uczestniczyć w różnych grach i zabawach matematycznych i logicznych rozwijających ich umiejętności i wiedzę. Stworzone zostały warunki do interaktywnej edukacji, w których dzieci mogły badać, dociekać, poszukiwać i odkrywać.

Na stanowiskach interaktywnych uczniowie mogli m. in. układać mozaiki, które przybierały formę geometrycznych konstrukcji o określonych wzorach, kształtach i własnościach, rozwiązywać logiczne łamigłówki, badać zjawisko złudzenia optycznego, z klocków Reko budować różnorakie figury i bryły. Dzięki temu iż uczniowie samodzielnie wykonywali różnorodne eksperymenty, uruchamiali urządzenia na poszczególnych stanowiskach wzbogacili swoją wiedzę w sposób aktywny i inspirujący, a także rozwijali logiczne myślenie, doskonalili umiejętności manualne i konstrukcyjne.

Wartość powyższego projektu, to kwota ok. 225.500,00 zł, z czego Gmina pozyskała kwotę blisko 215.000,00 zł

 
Top! Do góry