• czerna1.jpg
  • rzepak.jpg
  • chaber.jpg
  • odra.jpg
  • czerna2.jpg
Start
niedziela, 05 lipca 2020
RUSZA BUDOWA FARMY WIATROWEJ W GMINIE ŻUKOWICE Drukuj
piątek, 05 lipca 2019

Innogy Renewables Polska, wybuduje elektrownię wiatrową o mocy 33 MW w Naszej Gminie. Właśnie rozpoczęły się pierwsze prace, których finalne zakończenie planowane jest na czerwiec 2020 roku. Park wiatrowy Żukowice wyposażony będzie w 11 turbin wiatrowych firmy Nordex, które ustawione zostaną w okolicach miejscowości Kłoda, Glinica i Zabłocie. Całkowity budżet wspomnianej wcześniej inwestycji wynosi blisko 200 mln zł. Farma otrzymała wsparcie w drodze aukcji, przeprowadzonej w listopadzie 2018 roku przez Urząd Regulacji Energetyki. Inwestycja Grupy Nordex oraz innogy bazuje na wieloletnim doświadczeniu i strategicznym partnerstwie, obie firmy wspólnie realizują projekty lądowe zarówno na terenie Europy, jak i Stanów Zjednoczonych. Grupa innogy eksploatuje w Polsce 8 parków wiatrowych o łącznej mocy zainstalowanej ponad 240 MW.

W miesiącu czerwcu odbyło się zebranie z mieszkańcami Naszej Gminy w m. Kłoda. Wójt Gminy Żukowice Krzysztof Wołoszyn zaprosił na to spotkanie przedstawicieli firmy budującej siłownie wiatrowe oraz firmy współpracujące przy tym dużym projekcie. Omówione zostały najważniejsze kwestie dotyczące realizacji zadania tj. kwestii dróg, odszkodowań potencjalnych dla rolników jak również tematy organizacji budowy i kontaktów.

Informacje z mediów OZE i TU również

 

 
Top! Do góry