• chaber.jpg
  • odra.jpg
  • rzepak.jpg
  • czerna1.jpg
  • czerna2.jpg
Start
niedziela, 05 lipca 2020
GMINNA BIBLIOTEKA PUBLICZNA W NIELUBI REALIZUJE PROJEKT PRACOWANIA DZIAŁAŃ TWÓRCZYCH "LITERASZTUKA" Drukuj
piątek, 28 czerwca 2019
W Gminnej Bibliotece Publicznej w Nielubi odbyły się ostatnie w tym roku szkolnym warsztaty realizowane w ramach projektu pn.: „Pracownia Działań Twórczych LiteraSztuka”.

Zajęcia składały się z dwóch spotkań podczas których uczestnicy zapoznali się z nowa technika tworzenia figur przy pomocy Powertex. Uczniowie krok po kroku uczyli się jak wykonać postać anioła.

Pierwszym etapem było stworzenie szkieletu i utwardzenie go preparatem Powertex. Kolejnym etapem był proces schnięcia. Ostatnim elementem warsztatów była praca nad przedmiotem czyli kształtowanie dzieła.

Powstałe prace uświetnią wernisaż wystawy, który odbędzie się w Gminnej Bibliotece Publicznej w Nielubi we wrześniu 2019r.

Warsztaty zostały przeprowadzone przez Mariole Mazurkiewicz a uczestniczyli w nich uczniowie klas siódmych ze Szkoły Podstawowej im. Komisji Edukacji Narodowej w Nielubi.

Projekt realizowany jest przez grupę Aktywni dla Gminy Żukowice oraz Gminną Bibliotekę Publiczną w Nielubi w ramach programu Dolnośląskie Małe Granty  dofinansowane ze środków Urzędu Marszałkowskiego Województwa Dolnośląskiego.

Galeria zdjęć
 
Top! Do góry