• odra.jpg
  • czerna1.jpg
  • rzepak.jpg
  • chaber.jpg
  • czerna2.jpg
Start
sobota, 11 lipca 2020
ZAKOŃCZENIE ROKU SZKOLNEGO 2018/2019 W SZKOLE PODSTAWOWEJ IM. ŚW. FLORIANA W BRZEGU GŁOGOWSKIM Drukuj
piątek, 21 czerwca 2019
19 czerwca 2019 roku w Szkole Podstawowej im. św. Floriana w Brzegu Głogowskim zaproszeni goście, cała społeczność uczniowska, rodzice,  grono pedagogiczne, pracownicy administracji i obsługi wzięli udział w doniosłej uroczystości zakończenia roku szkolnego 2018/2019.

Po odśpiewaniu hymnu państwowego nastąpił ceremoniał przekazania sztandaru szkoły nowemu składowi pocztu sztandarowego.

Następnie wychowawcy klas IV-VIII przystąpili do wręczenia świadectw z czerwonym paskiem i dyplomów wzorowego ucznia dla uczniów, którzy osiągnęli średnią przynajmniej 4,75 oraz ocenę z zachowania bardzo dobrą lub wzorową. W tej grupie znaleźli się uczniowie:
1. Eliza Pietrzak,
2. Szymon Fortuna,
3. Milena Borucka,
4. Hanna Glińska,
5. Daniel Nolbert,
6. Maciej Muszka,
7. Jakub Przewoźny,
8. Michał Zawadzki,
9. Mikołaj Michalak,
10. Nikodem Kołaczyński ,
11. Izabela Burza,
12. Michał Cielecki,
13. Karolina Pieńko,
14. Dawid Wójcik,
15. Sara Glińska,

Natomiast świadectwo ukończenia szkoły podstawowej z wyróżnieniem otrzymały: Maja Włodarska i Natalia Milicz.

Za najwyższe oceny w klasyfikacji rocznej zostali wyróżnieni uczniowie otrzymali Nagrodę Dyrektora Szkoły Podstawowej im. św. Floriana w Brzegu Głogowskim. Komisja  przyznała nagrody za najwyższe średnie ocen. Otrzymali je:  Maja Włodarska, Karolina Pieńko, Izabella Burza, Natalia Milicz, Hanna Glińska, Milena Borucka, Eliza Pietrzak, Maciej Muszka, Sara Glińsk, Daniel Nolbert, Jakub Przewoźny, Michał Cielecki, Szymon Fortun.
Wśród wyróżnionych znaleźli się również uczniowie ze 100% frekwencją, W granie tym znaleźli się Oskar Przewoźny i Filip Jagielski z kl. IV, Jakub Przewoźny, Daniel Nolbert, Piotr Poławski z kl. V.
Współtwórcami sukcesów wzorowych uczniów byli także rodzice, którzy zostali uhonorowani listami gratulacyjnymi.

W dalszej części uroczystości p. Marzenna Kopczyńska, opiekun Szkolnego Klubu Wolontariatu, zaprezentowała jego działalność oraz Certyfikat „Pomagajmy innym! Szkoła promująca wolontariat”, przyznany naszej szkole za ogromne zaangażowanie w działania charytatywne na rzecz potrzebujących przez Studium Prawa Europejskiego.

Szczególnymi bohaterami spotkania w sali wiejskiej  byli ósmoklasiści, którzy zasłużyli na słowa uznania i gratulacje, a przekazała je we wzruszającym przemówieniu wychowawczyni klasy – p. Agnieszka Szczepańska. Absolwenci uzyskali świadectwa ukończenia szkoły, zaświadczenia z egzaminów ósmoklasisty. Były także kolejne wyróżnienia i podziękowania. Maja Włodarska za najwyższą średnią w szkole – 5,67 otrzymała dyplom uznania i kupon upominkowy, a także dyplom za ogromne zaangażowanie w działalność Samorządu Uczniowskiego . Natomiast Bartłomiej Kobiałko za wyjątkowe zaangażowanie w prace społeczne na rzecz szkoły został wyróżniony dyplomem.
Był czas na serdeczne podziękowania dla osób, które swoją pracę, zaangażowanie ofiarowali naszym uczniom i wsparli działania wychowawczo-profilaktyczne szkoły w roku szkolnym 2018/2019.

W ostatniej części uroczystości wystąpili uczniowie  VIII i VII klasy, którzy w rytm utworu Wojciecha Kilara zatańczyli poloneza, nawiązując do staropolskiej tradycji. Ciekawy układ choreograficzny tego tańca narodowego zrobił na zebranych duże wrażenie. Absolwenci
w  przemówieniu podziękowali pani dyrektor, całemu gronu pedagogicznemu, pracownikom administracji i obsługi za trud nauczania i wychowania. Obiecali, że będą pamiętać o swoich edukacyjnych korzeniach. Natomiast w imieniu uczniów ósmoklasistów pożegnała klasa VII, obdarowując ich upominkami.

Po tym wzruszającym momencie ogłoszono początek wakacji.

Galeria zdjęć

 
 
Top! Do góry