• czerna2.jpg
  • czerna1.jpg
  • odra.jpg
  • chaber.jpg
  • rzepak.jpg
Start
sobota, 11 lipca 2020
GMINA POZYSKAŁA ŚRODKI NA WYJAZD DZIECI NA ZIELONE SZKOŁY Drukuj
piątek, 21 czerwca 2019
Miło nam poinformować, że po raz kolejny Gmina Żukowice  pozyskała środki finansowe na wyjazd dzieci ze Szkoły Podstawowej w Brzegu Głogowskim oraz Szkoły Podstawowej w Nielubi na Zieloną Szkołę.

Wyjazd podopiecznych z Gminy Żukowice na Zieloną Szkołę odbędzie się we wrześniu br.

Na ten cel gmina Żukowice pozyskała środki w wysokości 58.800,00 zł z Fundacji KGHM Polska Miedź z siedzibą w Lubinie.

Projekt będzie realizowany w terminie 07.09.2019 r. - 21.09.2019 r. Uczniowie powyższych szkół będą wypoczywać w Ośrodku Wypoczynkowym „Interferie Chalkozyn w Kołobrzegu”.
W ramach wyjazdu przewidziano oprócz codziennych zajęć lekcyjnych, naukę pływania na basenie oraz liczne zajęcia sportowe na hali sportowej. Dla kuracjuszy przewidziane są  inhalacje lecznicze wg. wskazań lekarza, a w wolnym czasie dzieci będą mogły korzystać z tenisa stołowego oraz bilarda. Planuje się również piesze wycieczki po najbliższej okolicy, spacery nadmorską promenadą, wycieczkę autokarową, rejs po morzu, dyskoteki, wieczorne ognisko z kiełbaskami oraz udział dzieci w grach, zabawach i konkursach z nagrodami. Dwutygodniowy turnus wpłynie pozytywnie na poprawę kondycji fizycznej dzieci, a co za tym idzie na poprawę stanu ich zdrowia.

Całkowity koszt wyjazdu zostanie sfinansowany z darowizny przyznanej przez Fundację KGHM Polska Miedź, która już kolejny rok z rzędu udziela wsparcia finansowego na zorganizowanie wyjazdu na zieloną szkołę dla uczniów z terenu gminy Żukowice.
 
Top! Do góry