• czerna2.jpg
  • czerna1.jpg
  • rzepak.jpg
  • odra.jpg
  • chaber.jpg
Start
sobota, 11 lipca 2020
TURNIEJ WSI - MISTRZEM ROKU 2019 - SOŁECTWO BRZEG GŁOGOWSKI Drukuj
poniedziałek, 17 czerwca 2019
Upał nie przestraszył uczestników Turnieju Wsi zorganizowanego w m. Szczepów.  Dnia 15 czerwca 2019 r. do rywalizacji stanęło aż 11 drużyn z miejscowości: Kromolin, Brzeg Głogowski, Szczepów, Dobrzejowice, Zabłocie, Słone, Kłoda, Bukwica, Domaniowice, Glinica i Nielubia.

W tym roku na uczestników czekało 6 konkurencji.  Wśród nich znalazły się konkurencje na czas, takie jak „Pojazd gąsienicowy”, „Slalom na taczkach z toczeniem piłki”, czy „Bieg Farmera”. Jedną z ostatnich i decydującą konkurencją był sprawdzający celność i współpracę w zespole „Rzut ziemniakiem”, jednak najwięcej śmiechu zyskała konkurencja „Dojenie krowy ”.
Organizatorom i sołectwom nie chodziło jedynie o rywalizację, ale o dobrą zabawę, integrację sołectw i aktywne spędzenie czasu. Uśmiechnięte twarze, wesołe okrzyki, radosne nastroje zawodników i kibiców były dowodem, ze cel ten został osiągnięty. Nutka rywalizacji była jednak widoczna i każde sołectwo miało iskierkę nadziei na to, że największy puchar trafi w ich ręce. Nad prawidłowością przebiegu zawodów czuwało jury, które czujnym okiem nadzorowało zmagania zawodników.

I miejsce w tegorocznym Turnieju Wsi o Puchar Wójta Gminy Żukowice zdobyło sołectwo Brzeg Głogowski, II miejsce Bukwica, natomiast na III miejscu uplasował się Szczepów.

Na turnieju nie zabrakło stoisk gastronomicznych oraz atrakcji dla dzieci, dla których organizatorzy zapewnili dużo frajdy przygotowując liczne zabawy animacyjne oraz dmuchane zamki. Całość zakończyła zabawa taneczna, na której mieszkańcy i przybyli goście mogli się bawić do późnych godzin wieczornych. Przygotowanie turnieju i sprawne jego przeprowadzenie wymagało zaangażowania wielu osób.

Dziękujemy za owocną współpracę gospodarzom - sołectwu Szczepów, OSP Dobrzejowice  za „kurtynę wodną” oraz pracownikom Urzędu Gminy Żukowice.

„Czas pędzi, kiedy człowiek dobrze się bawi” (Emma Bull) – i tak też minął kolejny już Turniej Wsi o Puchar Wójta Gminy Żukowice.

Gratulujemy wszystkim sołectwom, dziękujemy za sportową rywalizację fair play i czekamy na Was za rok. Mamy nadzieję, że wspomnienie tegorocznych zmagań będzie jeszcze przez długi czas wprowadzać Państwa w dobry nastrój.

Galeria zdjęć

 
 
Top! Do góry