• odra.jpg
  • czerna1.jpg
  • chaber.jpg
  • czerna2.jpg
  • rzepak.jpg
Start
niedziela, 08 grudnia 2019
WIZYTA UCZNIÓW SP BRZEG GŁOGOWSKI NA OPOLSZCZYŹNIE Drukuj
środa, 12 czerwca 2019
5 czerwca 2019 roku uczniowie Szkoły Podstawowej im. św. Floriana w Brzegu Głogowskim wzięli udział w wycieczce do Krasiejowa i Opola. To była nie tylko dosłownie podróż pociągiem i autokarem, ale także niezwykła wyprawa w czasie i przestrzeni. Dziewczęta i chłopcy wzięli udział w interesujących zajęciach na terenie JuraParku w Krasiejowie, gdzie polscy naukowcy odkryli szczątki zwierząt sprzed prawie 230 milionów lat.

W Parku Nauki i Ewolucji Człowieka uczniowie wyposażeni w hełmy wirtualne byli prowadzeni przez Animowanego Przewodnika Cyfrowego, który objaśniał proces rozwoju życia człowieka na Ziemi. Następnie młodzi ludzie udali się  do ,,Tunelu Czasu” i uczestniczyli w spektaklu popularno – naukowym przedstawiającym dzieje materii na przestrzeni kilkuset milionów lat. Kolejnym etapem pobytu  w Krasiejowie było zwiedzanie parku plenerowego oraz Pawilonu Paleontologicznego.

Wszyscy mogli obejrzeć około 240 modeli prehistorycznych zwierząt z różnych stron świata. Wielkość dinozaurów wahała się od niespełna metrowego do dziesięciu metrów długości. Uczniowie, odwiedzając największy w Europie park dinozaurów, przeżyli niezwykłą przygodę, a także spotkali się z nauką w atrakcyjnej formie. Była to również okazja do poszerzenia swojej wiedzy na temat paleontologii i archeologii.

Kolejnym miejscem, które tego dnia odwiedzili uczestnicy wycieczki, było Opole - jedno z najstarszych polskich miast. Wędrówkę rozpoczęli od Wzgórza Uniwersyteckiego z Collegium Maius i pięknymi rzeźbami. Potem zobaczyli najbardziej charakterystyczne miejsce dla stolicy polskiej piosenki – amfiteatr z Wieżą Piastowską. Następnie przeszli na Rynek, by zatrzymać się przy pomniku Kazimierza I Opolskiego – założyciela miasta. Ta interesująca wyprawa na Opolszczyznę zapewne na długo pozostanie w pamięci uczniów i rozbudzi zainteresowanie innymi zakątkami naszego kraju.

Galeria zdjęć
 
Top! Do góry