Start
niedziela, 25 sierpnia 2019
ZAWODY SPORTOWO-POŻARNICZE 2019 W GMINIE ŻUKOWICE Drukuj
poniedziałek, 27 maja 2019
W sobotę 25 maja boisko sportowe w Brzegu Głogowskim stało się miejscem rywalizacji strażaków z Ochotniczych Straży Pożarnych w Gminnych Zawodach Sportowo-Pożarniczych Gminy Żukowice.

Wstępem do Turnieju była uroczysta msza polowa w intencji strażaków z Gminy Żukowice, którą celebrował ks. kan. Edward Białas z Parafii pw. Bożego Ciała w Brzegu Głogowskim.

Do turnieju rozgrywanego pod czujnym okiem sędziów, którym przewodził przedstawiciel Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Głogowie brygadier Paweł Dziadosz stanęły jednostki OSP z Brzegu Głogowskiego, Czernej, Dobrzejowic, Kłody i Kromolina. Zawody składały się regulaminowo z dwóch konkurencji: sztafety pożarniczej 7 x 50m z przeszkodami oraz ćwiczenia bojowego.

W pierwszej z dwóch konkurencji, czyli sztafecie pożarniczej z przeszkodami, pierwsze miejsce zajęła jednostka z Brzegu Głogowskiego uzyskując 61 pkt., drudzy na metę dotarli strażacy z Dobrzejowic otrzymując 66 pkt., a trzecią lokatę wywalczyło OSP Czerna, również z 66 pkt., jednak z minimalnie gorszym czasem.
W drugiej, znacznie praktyczniejszej konkurencji – ćwiczeniu bojowym, najlepsi okazali się strażacy z Dobrzejowic uzyskując 47 pkt., drugie miejsce zajęła jednostka z Brzegu Głogowskiego, otrzymując 51 pkt., a trzecie miejsce po raz kolejny przypadło druhom z OSP Czerna, którzy wywalczyli 55 pkt.

Podsumowując wyniki z obydwu kategorii najlepszą drużyną okazali się strażacy ochotnicy z Brzegu Głogowskiego, wyprzedzając drużynę z Dobrzejowic o zaledwie 1 pkt, trzecie miejsce zajęli strażacy z OSP Czerna.

Wyniki:
1 miejsce OSP Brzeg Głogowski 112 pkt.
2 miejsce OSP Dobrzejowice 113 pkt.
3 miejsce OSP Czerna 120 pkt.
4 miejsce OSP Kłoda 124 pkt.
5 miejsce OSP Kromolin 181 pkt.

Podczas zawodów można było skosztować potraw z przyrządzonych w kuchni polowej – grochówki i kiełbasek. Puchary, nagrody oraz dyplomy wręczyli Sekretarz Gminy Żukowice Pani Emilia Prokopczak, Wicestarosta Głogowski Bartosz Ławrowski, Prezes Zarządu Gminnego ZOSP RP druh Ryszard Kondraciuk, Komendant Gminny OSP druh Jarosław Szmidt. Nagrody Ufundowali Wójt Gminy Żukowice Krzysztof Wołoszyn oraz Starosta Głogowski Jarosław Dudkowiak.

Przeprowadzone zmagania miały za zadanie sprawdzenie możliwości strażaków oraz poznanie własnych słabych stron, co podczas prawdziwych działań przeciwpożarowych ma kluczowe znaczenie.  Pani Sekretarz Emilia Prokopczak podziękowała organizatorom za przygotowanie obiektu i niezbędnych urządzeń do przeprowadzenia zawodów oraz za obsługę i nadzór nad sprawnym przebiegiem rywalizacji.

Nie rywalizacja była jednak najważniejszym elementem zawodów, a możliwość spotkania się, poznania i wspólnej integracji mieszkańców oraz strażaków z Gminy Żukowice.

Dziękujemy Gospodarzom zawodów jednostce OSP Brzeg Głogowski za bardzo dobre przygotowanie i przeprowadzenie zawodów oraz wszystkim zaangażowanym mieszkańcom wsi Brzeg Głogowski.