• odra.jpg
  • czerna1.jpg
  • czerna2.jpg
  • chaber.jpg
  • rzepak.jpg
Start
piątek, 10 lipca 2020
TYDZIEŃ BIBLIOTEK Drukuj
piątek, 24 maja 2019
Każdego roku organizowana jest ogólnopolska akcja czytelnictwa Tydzień Bibliotek. Przyłączając się do tej akcji, Gminna Biblioteka Publiczna w Nielubi zorganizowała szereg działań dla dzieci z Gminy Żukowice.

W GBP w Nielubi przeprowadzono warsztaty z kaligrafii oraz lekcję biblioteczną połączoną z tworzeniem zakładek do książek. Do współpracy zaproszono pierwszą klasę Szkoły Podstawowej im. Komisji Edukacji Narodowej w Nielubi. Dzieci miały okazję poznać tajniki kształtnego pisania- kaligrafii. Dodatkową atrakcją było pisanie piórem gęsim. Po warsztatach z pisania dzieci zostały zapoznane z zasadami dbania o wypożyczone książki.
   
Kolejnym działaniem była akcja „Zostać bibliotekarzem”. Gminna Biblioteka w Nielubi zaprosiła dwie młode czytelniczki do pełnienia przez jeden dzień zadań bibliotekarza. Pani Marysia i Pani Wiktoria dzielnie pełniły powierzone im funkcje. Opracowywanie książek, zapisywanie nowych czytelników, segregowanie księgozbioru i odbieranie telefonów nie sprawiało naszym nowym pracownicom większych trudności! Dziewczynki zostały też oprowadzone po pomieszczeniach niedostępnych na co dzień dla czytelników, zostały zapoznane z pracą bibliotekarza oraz miały okazję pić herbatkę biblioteczną z czytelnikami.
   
Filia GBP w Brzegu Głogowskim zorganizowała warsztaty literacko- plastyczne. Pani Kasia z głównym bohaterem książki pt.: „Franklin czyta kolegom”, odwiedziła dzieci z e Szkoły Podstawowej im. św. Floriana. Dzieci wysłuchały przygód Franklina po czym została przeprowadzona pogadanka nt. dbania o książki. Uczniowie chętnie wzięli udział w warsztacie tworzenia zakładek do książek.

Dziękujemy za liczne odwiedziny naszych bibliotek w tym okresie.

Galeria zdjęć
 
Top! Do góry