• rzepak.jpg
  • czerna2.jpg
  • chaber.jpg
  • czerna1.jpg
  • odra.jpg
Start
sobota, 17 sierpnia 2019
ŚWIATOWY DZIEŃ KSIĄŻKI I PRAW AUTORSKICH Drukuj
poniedziałek, 29 kwietnia 2019
W dniu 23 kwietnia Gminna Biblioteka Publiczna w Nielubi obchodziła Światowy Dzień Książki i Praw Autorskich. Na tę okoliczność pracownicy biblioteki przygotowali literacko-twórcze warsztaty dla najmłodszych. Do biblioteki w Nielubi i jej filii w Kromolinie zaproszono dzieci do wspólnego czytania literatury dziecięcej.

Bibliotekę w Nielubi odwiedziły dzieci z Punktu Przedszkolnego. Uczestnicy wysłuchali fragmentów książki "Nasza mama czarodziejka" Joanny Papuzińskiej. Wspólnie „przenieśli się” do parku opisanego przez autorkę w którym spotkali wielkoluda. Dzieci miały okazję pokonać drogę sensomotoryczną ułożoną wśród darów lasu. Kolejnym etapem warsztatu było stworzenie ilustracji do książek przedstawiających głównego bohatera- wielkoluda. Wszystkie dzieci wykazały się dużym zaangażowaniem i pomysłowością

Dzieci z Punktu Przedszkolnego w Kromolinie spotkały się z bohaterką opowiadania Lusią, która wybrała się do biblioteki i tam spotkała postacie z bajek. Chciały one, aby zabrała je wszystkie do domu. Dzięki bibliotece w Kromolinie również nasze maluchy mały możliwość przeżycia podobnych przygód. Przedszkolaki miały też okazję bawić się w "magiczny worek", w którym należało odnaleźć książeczki wśród inny przedmiotów. Dzieci jak zawsze chętnie brały udział w zabawie, słuchały i opowiadały.

Zapraszamy do obejrzenia zdjęć z tego wydarzenia.

Galeria zdjęć
 
 
Top! Do góry