• chaber.jpg
  • czerna1.jpg
  • rzepak.jpg
  • odra.jpg
  • czerna2.jpg
Start
sobota, 04 lipca 2020
SPOTKANIE CZYTELNICZE DLA DZIADKÓW I WNUCZĄT Drukuj
poniedziałek, 25 lutego 2019
altW dniu 22 lutego 2019 r. w godzinach popołudniowych w Szkole Podstawowej im. św. Floriana w Brzegu Głogowskim miało miejsce kolejne spotkanie z cyklu „Książka łączy pokolenia”, na które uczniowie zaprosili swoich dziadków, aby w miłej atmosferze spędzić czas z poezją, a także zaproponowali ciekawe formy wspólnego spędzenia czasu.

Wszystkich uczestników połączyła poezja Juliana Tuwima i Jana Brzechwy, doskonale znana przez starszych i młodszych. Wspólne czytanie wierszy przeniosło seniorów w czas dzieciństwa, natomiast wnukowie przekonali się, że mimo upływu wielu lat twórczość polskich poetów cieszy się popularnością.
Znajomość bohaterów literackich została wnikliwie sprawdzona podczas drużynowych zmagań, poziom wiedzy był bardzo wyrównany.

Po spotkaniu z poezją dziadkowie i wnuczęta uczestniczyli w ćwiczeniach gimnastycznych, które poprowadziły uczennice z klasy szóstej. Natomiast seniorzy zaprezentowali zabawy ruchowe, w które bawili się, gdy byli w wieku swoich wnucząt. W dalszej części spotkania radna Gminy Żukowice, Pani Grażyna Ratowska, poprowadziła warsztaty artystyczne. Z papieru i wełny powstały piękne, kolorowe ptaszki. W trosce o zdrowy kręgosłup, uczestnicy ponownie wzięli udział w zajęciach ruchowych, tym razem w nauce tańców: „Belgijka”, „Taniec meksykański”.

Zajęcia korzystnie wpłynęły na budowanie przyjaznych relacji międzypokoleniowych i zachęciły do aktywnego spędzania wolnego.
 
Galeria zdjęć
 
 
Top! Do góry